topbanner

دکوراسیون داخلی

همراه با طراحان بهاران ساختمان قدیمی خود را بازسازی و مقاوم سازی نمایید

topbanner

طراحی ویلا

زیباترین طراحی و اجرای ویلا را در کشور با بهاران تجربه نمایید

بازسازی خانه قدیمی چقدر هزینه دارد؟

آیا قانونهایی برای بازسازی یک خانه ی قدیمی وجود دارد؟ گاهی برای تخریب و بازسازی های اساسی گرفتن مجوز از شهرداری نیاز است
بازسازی خانه قدیمی چقدر هزینه دارد؟

بازسازی خانه قدیمی چقدر هزینه دارد؟

آیا بازسازی خانه ی قدیمی ایده ی جالبی است ؟

بازسازی خانه ی قدیمی با قیمت خیلی کم چطور ممکن است؟

آیا قانونهایی برای بازسازی یک خانه ی قدیمی وجود دارد؟

در همین راستا وب سایت بهاران دکور برای شما عزیزان مقاله ای در باب بازسازی خانه ی قدیمی برای شما عزیزان تهیه نموده است تا پاسخ گوی تمامی سوالات شما عزیزان باشد .

 

بازسازی خانه قدیمی

به علاوه شما عزیزان می توانید برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه انجام کار و متریال های استفاده شده در طراحی های داخلی و بازسازی ها همچنین اطلاع از قیمت ها با تیم حرفه ای و کاربلد بهاران دکور در ارتباط باشید.

شعبه ی غرب

آدرس:
 

تهران،میدان اتریش،بلوار امیر کبیر ،نبش خیابان گلیار

تلفن:

44759002_021 
 

ایمیل: Baharan.design@gmail.com 

شعبه شرق

آدرس:
 

تهران، فلکه اول تهرانپارس،خیابان امیری طائمه ،نرسیده به چهار کیخسروی راه ساختمان گلستان طبقه 4 واحد 113  

 تلفن تماس:

021-77707040

ارتباط با مدیریت:

09124689070

 به علاوه شما عزیزان می توانید برای اطلاعات بیشتر درباره ی  اشتباه رایج در بازسازی خانه ی قدیمی ، دکوراسیون داخلی و تآثیر رنگ در آن، بازسازی ساختمان و انتخاب پرده مناسب آشپزخانه و غیره به بخش مقالات بیشتر مراجعه کنید .

 

بازسازی خانه قدیمی با کمترین هزینه

 بازسازی خانه ی قدیمی چقدر هزینه دارد؟

اگر تصمیم خود را برای بازسازی بنای خود گرفته اید درنظر گرفتن هزینه ی کنونی بازسازی که رقم کمی هم نیست و همچنین درنظر گرفتن تغییرات قیمت مصالح که با گذشت زمان هم در حد بسیاری افزایش خواهد داشت خالی از لطف نیست .

توصیه می شود قبل از شروع به کار ابتدا یک حساب اجمالی از حدود هزینه ی بازسازی داشته باشید و به یاد داشته باشید که بازسازی بنا فقط به هزینه های مصالح ختم نمیشود و هزینه های دیگری هم دارد مانند دستمزد طراح، مهندسین، کارگران و غیره.... و همه ی اینها با درنظر گرفتن مکان بنا صورت میگیرد.

تفاوت هزینه بازسازی و نوسازی به چه صورت می باشد؟

در دو طرح بازسازی و نوسازی هزینه ها کاملا متفاوت خواهد بود.

وسازی درواقع شامل مراحل سطحی مانند رنگ آمیزی، تعویض پارکت و غیره صورت میگیرد و بازسازی دراصل در عملیات عمیقتری مانند تعمیر لوله کشی ها، تغییر شکل دادن دیوارها است، به بازسازی منازل روی می آورند .

به صورت کلی بازسازی در دو صورت تغییر در سبک بنا و مسایل حفاظتی انجام میشود.

شرایط انجام بازسازی به چه مواردی بستگی دارد؟

گاهی کسی که قصد بازسازی دارد تنها تصمیم دارد تغییرات خیلی محدودی در چهارچوب سبکی بنا اعمال کند که هزینه ها بسته به میزان فرسودگی ها و سلیقه متغیر باشد، در مقابل ممکن است فرد قصد نوسازی بنا را داشته باشد که در این صورت هم بسته به سلیقه ی فرد هزینه ها میتواند کاملا متغیر باشد.

گاهی ممکن است مالک خانه بخواهد با سلیقه ی شخصی بازسازی انجام شود که در این صورت اگر بعدها قصد فروش خانه را داشته باشد، ممکن است با سلیقه ی خریدار بعدی مطابقت نداشته باشد و در زمان فروش باید هزینه های  زیادی را برای برگرداندن خانه به حالت اولیه بپردازد .

 

 

بازسازی خانه قدیمی قبل و بعد

آیا بازسازی خانه ی قدیمی ایده ی جالبی است ؟

 بااینکه خیلی از ما علاقه ی شدیدی به بناها و خانه های قدیمی داریم، ولی کسانی که در این بناها زندگی میکنند با مشکلات زیادی روبه رو میشوند. سازه های قدیمی ممکن است در اثر عواملی مانند زلزله و حوادث طبیعی و غیر طبیعی آسیب ببیند و به مرور زمان امنیت، زیبایی و کیفیت خود را از دست بدهد.

گاهی بازسازی بنا کاملا به منظور نوسازی بنا می باشد که در این بین جنبه هایی از قبیل آسایش ،بروزشدن وخارج شدن از حالت یکنواختی را هم به همراه خواهد داشت.

 گاهی افرادی هم هستند که به دلیل پیوندی که با بنای قدیمی خود دارند یا به دلیل علاقه ی شدید به بنا قصد فروش آن را ندارند به بازسازی روی می آورند.

درحقیقت شما با بازسازی بنای قدیمی هزینه ی کمتری نسبت به خرید یک بنای جدید میکنید.

نکته

نکته ی بسیار مهم در بازسازی خانه این است که شما در زمان فروش، آن را راحت تر و با قیمت بیشتری به فروش خواهید رساند.

 اکثر ما بعد از یک مدتی زندگی در محیطی با ظاهری ثابت و بدون تغییر احساس خستگی میکنیم و نیاز به تغییر و تنوع داریم که در این میتوانیم از بازسازی کمک بگیریم.

شما با انجام بازسازی از هرگونه خطرهای احتمالی از جمله برق گرفتگی، آتش سوزی و غیره جلوگیری میکنید و نیز مقاومتشان که در برابر زلزله دارای عملکرد بسیار ضعیفی است وشما با بازسازی میتوانید از  هرگونه هزینه ی اضافی مصون باشید .

 بازسازی خانه ی قدیمی با قیمت خیلی کم چطور ممکن است؟

مهمترین تاثیری که یک خانه در زندگی هر فردی دارد، تاثیرگذاری روی احساس شوق، افسردگی و دلزدگی نسبت به محیط زندگی است.

 مهمترین بخش دربازسازی هر سازه ای، توجه به موضوع دکوراسیون داخلی است.

شما در دکوراسیون داخلی گاهی میتوانید انتخاب های شخصی هم داشته باشید، مانند قراردهی یا حذف دیوارها که تا حدودی میتواند تاثیری روی کاهش هزینه ها داشته باشد.

چگونه کوراسیون خانه را می توان با بازسازی تغییر داد؟

 شما در دکوراسیون داخلی میتوانید طبق سلیقه ی خود کاغذ دیواری ،شیشه های تزیینی و رنگ های روغنی و... میتوانید داشته باشید.

 این موضوع را درنظر داشته باشید که نیازی ندارید تا تمام دیوارهای منزل خود را تغییر دهید در حد نیاز به زیبایی و با درنظر گرفتن بودجه ی مورد نظر کفایت میکند.

بعد از دیوارها شما میتوانید با بودجه ی کم و متناسب با رنگ دیوارها از کفپوش های مقرون به صرفه و زیبا استفاده کنید، در عین حال انتخاباتی مانند سرامیک کردن یا استفاده از سنگ و پارکت با توجه به بودجه میتواند تغییرات خوبی ایجاد کند، و یا حتی اگر بودجه ی کافی ندارید میتوانید فقط قسمت هایی که در معرض دید بیشتری هستند را تغییر دهید، به طور مثال سالن پذیرایی و راهروها که بیشتر در اولویت هستند .

 

بازسازی خانه قدیمی در رشت

بعد از انجام اینها شما میتوانید یک نورپردازی خلاقانه داشته باشید که میتواند جلوه ی خاص و جذابی به منزل شما دهد.

بخش دیگری که دید بیشتری دارد آشپزخانه می باشد، که میشود با هزینه ی خیلی کمی دیوارها را تغییر داد.

استفاده از درپوش های کاغذی در طرح های زیبا در بازار موجود است که علاوه بر قیمت مناسب آن ها میتوان در تغییر دادن دیوارها از آن استفاده کرد.

 شما حتی میتوانید کابینت های آشپزخانه تان را هم با برچسب هایی که در تنوع های زیادی هم هست تغییر شکل دهید و  زیباتر کنید.

 شما میتوانید از اشیای قدیمی که بسیار هم مدرن به چشم می آیند استفاده کنید .

 آیا قانونهایی برای بازسازی یک خانه ی قدیمی وجود دارد؟

  گاهی برای تخریب و بازسازی های اساسی گرفتن مجوز از شهرداری نیاز است و به این منظور باید پروانه ی تخریب دریافت شود که این قبیل قوانین زمانبر است و طول میکشد تا به تایید برسند، مجوزهایی برای تخریب یا حصارکشی ممکن است بیش از چند روز طول بکشد.

 

بازسازی خانه قدیمی به جدید

در پروانه ای که دریافت می شود نام مهندس ناظر که زمان اجرای عملیات تخریب بنا الزاما حضور دارد و عملیات را کنترل می کند و همچنین هر اقدام فنی ای که حین تخریب بنا نیاز است را اجرا کند.

 مهندس ناظر همه ی مسایل فنی و تمامی استانداردهای مورد نیاز تخریب بنا را به خوبی میداند و ضمن درنظر گرفتن و رعایت تمامی الزامات ایمنی عملیات تخریب را اجرا می کند.

تخریب سازه بدون حضور مهندس ناظر کاملا غیرقانونی است و همچنین احتمال وقوع حوادث ناشی از تخریب ساختمان بسیار زیاد است و پس از آن عملیات و تمامی مراحلی که باید برای تخریب و ساخت اصولی و ایمن هست خواهد شد .

همچنین از شما عزیزان دعوت می شود برای اطلاعات بیشتر از مقاله 5 اشتباه رایج در بازسازی خانه قدیمی دیدن نمایید.

برای چه اقداماتی نیاز به مجوز بازسازی ساختمان داریم ؟

ما برای انجام اقدامات مربوط به تعمیر و تعویض نمای ساختمان، تغییرات مربوط به محوطه و حیاط ساختمان مانند ساخت باغچه، تعمییرات مربوط به شیروانی و بام،احداث حوض یا استخر به شرط آنکه منجر به از بین رفتن فضای پارکینگ نشود، تعمیرات مربوط به سرویس های بهداشتی، تعئیض در و پنجره ها، تعمییرات لوله کشی ساختمان ،تعمییرات سیم کشی ساختمان، تخلیه و حفر چاه فاظلاب نیازی به دریافت مجوز شهرداری نداریم، اما برای انجام عملیات تخریب دیوارها و تیغه های داخلی که بار ساختمان بر آنها سوار است و درصورت تخریب باعث کاهش پایداری ساختمان می شود، جابجایی راه پله ها، جابجایی دیوارهای پارکینگ زمانی که منجر به از بین رفتن بخشی از فضای پارکینک شود، جابجا کردن بخش هایی از ساختمان که بر طبق ضوابط شهرسازی ممنوع است  نیاز به دریافت مجوز از شهرداری است .

درصورتیکه عملیات گفته شده بدون گرفتن مجوز از شهرداری انجام شود، ساختمان موردنظر توسط کارشناس شهرداری بررسی شده و درصورت مشخص شدن تخلف، مالک ملزم به پرداخت جریمه و در بعضی موارد تخریب قسمت های تغییریافته ی ساختمان خواهد شد.

 برطبق قوانین مربوط به بازسازی ساختمان اصل و کپی سند مالکیت ملک، کپی شناسنامه یا کارت ملی  مالک، کپی بنجاق ملک، جوابیه بیمه، جوابیه ی آتش نشانی و تکمیل فرم درخواست مجوز تعمیرات نیاز است .

 

بازسازی خانه قدیمی اصفهان

این مقاله توسط وب سایت بهاران دکور تهیه شده است.

همچنین شما عزیزان می توانید برای اطلاعات بیشتر به بخش مقالات بیشتر مراجعه نمایید.